موبایل : 09120220853
ایمیل : mbahman82@gmail.com
تلفن : 66469238
#
  • نام تیم استارتاپی: استارتاپ نینیکس
  • گروه پروژه: استارتاپ های سلامت
  • سال شروع پروژه: 1395
  • سایت پروژه: https://ninixco.com

استارتاپ نینیکس

مقدمه

نینیکس تنها ابزارک سنجش سلامت نوزاد تولید ایران است که موفق به اخذ تائیدیه دانش‌بنیان شده و در مراکز طبی و کلینیک‌های بسیاری زیر نظر متخصصان نوزاد آزموده و تأیید شده است. این محصول ساخت شرکت بهینه داده‌پردازان رایمون بوده و با اتکا به ذهن پویا و خلاق جوانان ایرانی و کاملا به صورت بومی طراحی شده است.

 

فعالیت استارت نینیکس

مراقبت از نوزاد و سلامتی او از مهّم‌ترین دغدغه‌ها و نگرانی‌های والدینی است که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند. استارتاپ نینیکس که در سال ۱۳۹۵ توسط محمدحسین برمایون، امیر شکوهی‌نیا، مرتضی بهبویی و علی شبانی راه‌اندازی شده است توانسته است یک دیوایس هوشمند ایرانی را تولید کند که علایم حیاتی نوزاد، نظیر نرخ تنفس، دمای بدن، رطوبت بدن و حالت خوابیدن او را کنترل می‌کند.

سپس اطلاعات مربوط به علایم حیاتی نوزاد از طرق بلوتوث به گوشی پدر و مادر ارسال و ذخیره می‌شود و می‌توان بر روی آن تحلیل‌های مختلفی انجام داد. در صورت بروز تغییر در هر یک از علایم حیاتی نوزاد، سه نوع سطح اطلاع‌رسانی برای والدین وجود دارد در مرحله اول نونیفیکیشن ارسال می‌شود، در صورت عدم پاسخگویی والدین، گوشی هشدار می‌دهد و در حالت بعدی دیوایسی که به بدن نوزاد وصل است شروع به آژیر کشیدن می‌کند.

گفتنی است که تعداد استارتاپ‌های حوزه سلامت در ایران بیش از موارد نام برده شده در این پست هستند، ما تنها سعی کردیم به برخی از استارتاپ‌های فعال در این حوزه اشاره کنیم. بنابراین برخی از استارتاپ‌های سلامت در این‌جا معرفی نشده‌اند که به معنای کم‌اهمیت بودن آن‌ها نیست بلکه به علت عدم آشنایی با آن‌ها در زمان نگارش مقاله بوده است.

انتهای پیام/